بازی هایی برای خودشناسی (5)

بازی هایی برای خودشناسی (5)

بازی هایی برای خودشناسی (5)


بازی های 16 و 17

به روز رسانی شده در 11:15:02 روز 3 دی 1397

 

 

 

نوبت بازی های 16 و 17 رسیده است 🙂

بازی های قبلی را که حتما انجام داده اید 🙂

اگر انجام دادید ، این لبخند 🙂 تقدیم شما، چون هم حال خودتان را خوب کردید هم حال سحرخانجانی را 🙂

پس حتما نتیجه تا به اینجای بازی ها و اثراتش بر روی خودتان را برای ما فیلم بگیرید و بفرستید(در واتساب یا از طریق جیمیل)، و بخاطر نقش ارزشمندی که در انتقال حال خوب داشتید کیف پول شما در سایت خودتان یعنی  www.KhanjaniSahar.com  به اندازه 10درصد شارژ می شود 🙂

پس پیش بسوی بازی های جدید و آشنایی بیشتر با خود و دنیای درونمان 🙂

 

( این هم لینک بازی های قبلی تا راحت تر بتوانید به آنها دسترسی پیدا داشته باشید :

 

بازی هایی برای خودشناسی (4)

بازی هایی برای خودشناسی (3)

بازی هایی برای خودشناسی (2)

بازی هایی برای خودشناسی (1)

)

 

شانزدهمین بازی 🙂


چشم ها راه ورودی به دنیای درونی ما هستند و همچنین راه خروجی آن.

به طوری که با نگاه کردن به چشمان کسی می توان متوجه خیلی از احوالات او شد.

و این مساله درباره حیوانات نیز صادق است. تا بحال به گربه ای برخورد کرده اید که با چشمانی سرشار از التماس به شما خیره شود و نگاه کند. یا سگی که با چشمانش شما را متوجه کند که دوست دارد با او بازی کنید، یا …

حیوانات هم مثل ما انسان ها احساس و عاطفه دارند و با دقت در این موضوع می توانیم به این مقوله که در این زمینه شباهت های زیادی با هم داریم، پی ببریم.

حالا بیایید تصور کنیم که در یک باغ وحش هستیم و مشغول تماشای حیوانات هستیم. ناگهان در مقابل قفس یک میمون می ایستیم و او هم به ما خیره می شود. در این لحظه فکر می کنید چه چیزی را می خواهد به شما بگوید؟

شرح نتیجه بازی 🙂

 

تصویری که از حیوانات زندانی شده در قفس داریم همان احساسی است که از محدودیت های اعمال شده از سوی جامعه و حتی دیگران در خودمان حس می کنیم.

چون میمون ها شباهت زیادی به انسان ها دارند به سادگی می توانیم با آن ها احساس همدلی  کنیم. چیزی که در چشمان میمون می خوانید و سعی دارد به شما بگوید احساسی است که در مورد محدود شدن آزادی تان دارید.

کدام یک از این جملات را در چشمان میمون دیدید؟

با نگاهش چه چیزی را به شما گفت؟

 

“رفیق، یه موز میتونی به من بدی؟”

شما از دسته افرادی هستید که خیلی راحت به رضایت و خرسندی می رسید و به همان سادگی هم می توانند شما را تحت کنترل خود قرار دهند.

اگر تا این حد ارزش خودتان را پایین نیاورید و قدر خودتان را بدانید، متوجه خواهید شد که به جای یک موز می توانید چندین موز دریافت کنید.

 

“بسه دیگه! چقد نگاه می کنی! خسته نشدی! برو، برو و مطمئن باش چیز مهمی اینجا پیدا نمی کنی!”

شما از نداشتن یک جای خلوت که بتوانید در آن آرامش داشته باشید، رنج می برید. بهتر است گاهی اوقات به یک گوشه دنجی رفته و با خودتان کمی خلوت کنید و به درون تان بپردازید.

نترسید عدم وجود یک میمون در باغ وحش باعث ورشکستگی آن نخواهد شد.

 

“دارم دیوونه میشم! توروخدا منو از اینجا بیار بیرون و آزادم کن.”

شدیدا توصیه می کنم که به یک مسافرت طولانی بروید. یک جای آرام و ساکت و دنج پیدا کنید و برای مدتی به آن جا بروید، تا کمی روحتان آرام بگیرد.

هفدهمین بازی 🙂


همه ما چه در داستان چه در واقعیت اسم هیولا را شنیده ایم ولی تا بحال آن را ندیده ایم. اگر از 90 نفر بخواهیم که یک هیولا را نقاشی کنند هر کدام آن را به یک شکل خاصی می کشند.

انواع مختلف هیولاها را هم می توانیم در بازی ها، فیلم های ترسناک و … ببینیم. این هیولاها می توانند به اندازه یک مارمولک غول پیکر صد متری یا حتی در قد و قواره خودمان باشند.

حالا بیایید با هم تصور کنیم که یک هیولای بزرگ و عصبانی دارد به سمت ما می آید و فوق العاده هم ناآرام است. بطوری که نمی توان با حرف و منطق آرامش کرد. به نظر شما دلیل خشم او چیست؟

 

 1. گرسنه است و دنبال غذا می گردد.
 2. از همه متنفر است.
 3. بخاطر قیافه زشت و بدترکیبش عصبانی است.
 4. به دنبال عشق گمشده اش می گردد.

شرح نتیجه بازی 🙂

 

هیولا در روانشناسی یونگ، نماد کهن الگوی سایه است و نمایانگر نیمه تاریک شخصیت هر فردی. سایه هم در همه ما وجود دارد و اضطراب و نگرانی فرد در زندگی باعث خشم هیولا می شود.

 

 1. گرسنه است و دنبال غذا می گردد.انتخاب این گزینه نشان می دهد که یک رژیم سخت گرفته اید و پرهیز از خوردن غذا باعث عصبانیت هیولا شده است.سعی کنید در همه کارهای خود تعادل را حفظ و رعایت کنید. خالی گذاشتن شکم، مغز را از کار می اندازد. بهتر است غذای سبکی بخورید چون ممکن است تا حدی تحت فشار قرار بگیرید که به یکباره به سمت غذاها هجوم ببرید و کار خراب تر بشود.

 2. از همه متنفر است.انتخاب این گزینه نشان می دهد که شما فردی بدبین و منفی نگر هستید. طوری که بیشتر نیمه خالی لیوان را می بینید. همه چیز صفر یا صد مطلق نیست، سفید یا سیاه مطلق نیست. خیلی از چیزها بین این دو طیف هستند یعنی خاکستری. برای تعامل بهتری داشتن با مردم بهتر است بخاطر خودتان هم که شده عمده توجه خود را بر روی جنیه های مثبت قرار دهید.

 3. بخاطر قیافه زشت و بدترکیبش عصبانی است.انتخاب این گزینه نشان می دهد که شما از وضعیت ظاهری تان آنقدری که باید راضی نیستید و وقتی بیش از حد بر روی این موضوع متمرکز می شوید ناخودآگاه نظر دیگران را هم به این موضوع جلب می کنید. نخستین قدم برای رفع این مساله است که سعی کنید تصویر ذهنی قشنگی از خودتان بسازید تا هرروز که خودتان را در آینه می بینید، بتوانید دوستش داشته باشید.

 4. به دنبال عشق گمشده اش می گردد.انتخاب این گزینه نشان می دهد که خود شما هم در زندگی تان به دنبال عشق گمشده تان می گردید و احتمالا در روابط عاطفی تان کمبود های دارید. اما این را هم در نظر داشته باشید که کشمکش های عاطفی به زندگی شور و هیجان خاصی می بخشد اگر از نوع خوبش باشد.

 

 

بازی هایی برای خودشناسی (1)

 

بازی هایی برای خودشناسی (2)

 

بازی هایی برای خودشناسی (3)

 

بازی هایی برای خودشناسی (4)

 

 

ادامه دارد…

 

 

مقاله های مرتبط :

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محسن
  10:55 2018/12/23

  سلام مطالب بسیار خوبی دارید…خسته نباشید